Greenpeace zablokovalo bránu jaderné elektrárny v Mochovcích:
Stop zavážení paliva!

Mochovce, 27. dubna 1998 - Dnes v 7 hodin ráno aktivisté mezinárodní ekologické organizace Greenpeace zablokovali hlavní příjezdovou cestu do jaderné elektrárny v Mochovcích. Celkem 15 aktivistů z několika zemí se symbolicky připoutalo řetězy k hlavní bráně na protest proti zavážení palivových článků s radioaktivním materiálem do prvního reaktoru.

"K této akci jsme se odhodlali proto, že právě dnes je poslední příležitost přimět vládu i a.s. Slovenské elektrárne k dialogu s veřejností," prohlásila při akci mluvčí Greenpeace źubica Trubíniová. Právě zavážení palivových článků do reaktoru je podle Greenpeace posledním krokem k definitivnímu spuštění elektrárny.

"Už pět let se snažíme navázat dialog s kompetentními orgány. Pět let usilujeme o to, aby vláda konečně řekla lidem pravdu, jak je to doopravdy s bezpečností jaderné elektrárny Mochovce," řekla Trubíniová a dodala, že Mochovce nesplňují západní bezpečnostní standardy a pravděpodobně by nedostaly povolení k provozu v žádné ze zemí Evropské unie.

Greenpeace požaduje okamžitě zastavit zavážení paliva minimálně do té doby, než bude veřejnost seznámena s výsledky mise mezinárodního týmu expertů, který by měl do elektrárny přijet 5. května.

Václav Vašků,
tiskový mluvčí Greenpeace ČR


Tiskový non-stop servis
Václav Vašků, mobil: 00 421 - (0)905 212 557

tel.: 00 421 - (7) 536 13 41

Telefonický vstup přímo na místo akce:
źubica Trubíniová, Igor Polakovič, mobil: 00 421 - (0)905 271 888


| Novinky | Tisk. zprávy |