Ve vašem prohlížeči se bohužel Java nezobrazuje.
    Vyhledávání na stránkách G r e e n p e a c e       
G R E E N P E A C E  p ř i j m e:
Brigádnice & Brigádníky


PLANET DANCE

Toxické látky ve vejcích a rybách z okolí Spolany
Státní veterinární správa ČR potvrdila předchozí varování Greenpeace a prokázala vrybách a vejcích zokolí Spolany PCB, DDT, rtuť a hexachlorbenzen. Jde právě o ty nebezpečné chemické látky, kterými je Spolana silně zamořena. Ve všech vzorcích byly překročeny platné limity a všechny kontrolované ryby
a vejce prohlásili veterináři za nepoživatelné.

• ČTK: Ve vejcích a rybách z okolí Spolany je množství toxických látek
Greenpeace u Spolany nalezlo potraviny zamořené PCB a dioxiny
Stránka Greenpeace o zamoření Spolany

Chemická politika EU
Greenpeace dnes zahájila kampaň s cílem získat podporu české veřejnosti pro reformu chemické politiky Evropské unie (EU) směrem k větší ochraně lidského zdraví a životního prostředí. Návrh chemické politiky připravený Evropskou komisí (EK) může veřejnost připomínkovat až do 10. července.

Více >
Nové stránky k chemické politice EU

Mrtvé velryby na jednání IWC v Berlíně
V Berlíně dnes končí 55. zasedání Mezinárodní velrybářské komise, která jedná o dalších osudech velryb. Aktivisté Greenpeace dnes přinesli delegátům těla tří mrtvých sviňuch, které symbolicky zastupují 300 000 velryb a delfínů, které se každý rok
nechtěně utopí vrybářských sítích nebo zahynou díky komerčnímu rybolovu a znečištění oceánů.

Více >
Stránky o ochraně velryb

Pohřeb ekologického zemědělce?
Symbolický pohřeb ekologického zemědělce před budovou MŽP měl upozornit ministra Libora Ambrozka, že pokud vydá povolení ke komerčnímu pěstování geneticky modifikované (GM) kukuřice, bude to hrob pro ekologické zemědělství v ČR. Ambrozek má o pěstování GM kukuřice rozhodnout již v nejbližších dnech.

Více >

Světový den životního prostředí
Aktivisté ekologické organizace Greenpeace dnes u příležitosti Světového dne životního prostředí označili výstražnými tabulemi přírodní rezervaci Černínovsko u chemického závodu Spolana, která je zamořena vysoce toxickými dioxiny.

Tisková zpráva z 5. června 2003
Tisková zpráva z 4. června 2003

Pozor na manipulovanou kukuřici!
Organizace Greenpeace vyjádřila obavy z možných negativních dopadů na ekologické zemědělství v České republice, pokud ministr životního prostředí Libor Ambrozek schválí komerční pěstování geneticky modifikované Bt kukuřice firmy Monsanto. Více >

Visegrád bude podporovat ochranu velryb:
Polsko, Maďarsko, Slovensko a ČR chtějí vstoupit do Mezinárodní velrybářské komise. Petici adresovanou české vládě za vstup ČR do IWC podepsalo ke dnešnímu dni již více než 16 000 lidí.
Nové stránky o ochraně velryb

Zrušte Euroatom!
Stovka organizací z 29 zemí Evropy vyzvala Evropskou unii, aby ukončila 45 let starou smlouvu známou pod názvem Euroatom, která je zaměřená na propagaci jaderného průmyslu. Zástupci organizací, mezi něž patří i Greenpeace, zveřejnili deklaraci, jež popisuje smlouvu Euroatom jako neaktuální, nedemokratickou a preferující jadernou energii před všemi ostatními energetickými zdroji. Více >

Nepřipusťme další ropné katastrofy!
Nemůžeme vrátit čas a smazat stopy ekologické havárie, kterou způsobil únik ropy z potopeného tankeru Prestige. Můžeme ale udělat všechno pro to, aby se další takové katastrofy neopakovaly. Greenpeace bojuje proti riskantním transportům ropy.

V noci z 2. na 3. prosince 1984 došlo v indickém Bhópálu k jedné z nejhorších ekologických havarií v celé lidské historii. Z chemičky patřící americké firmě Union Carbide uniklo 27 tun metylisokyanátu, kyanovodíku a dalších smrtelně jedovatých plynů. Nikdo v okolí nebyl varován, protože poplašné zařízení bylo vypnuto. Jen během prvních tří dní zde na následky otravy zemřelo více než osm tisíc lidí. Jedovatým mrakem bylo zasaženo celkem pět set tisíc lidí. Mnozí z nich trpí následky této havárie dodnes.

Čtěte on-line reportáž přímo z Bhópálu od našeho kolegy Václava Vašků, který byl členem mezinárodního týmu Greenpeace, jenž se snažil vyčistit místo katastrofy a dosáhnout spravedlnosti pro její oběti.


Tyto stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 800x600 a prohlížení v programu MS Internet Explorer.
Kódování:[Windows][ASCII][Mac][Latin2][Unix]